کاربر عزیز ، به باشگاه دانشجویان ایران خوش آمدید .
ورود به حساب کاربری
ثبت نام
برای استفاده هر چه بهتر از باشگاه از اینجا شروع کنید
کنفرانس عمران

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: دانشگاه تبریز

 1. Top | #1
  دستاورد ها:
  SocialYour first GroupRecommendation Second ClassCreated Album picturesVeteran

  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  نوشته ها
  2,557
  تشکر ها
  4,652
  تشکر شده 3,494 بار در 1,822 ارسال.

  دانشگاه تبریز

  دانشگاه تبریز، بعداز دانشگاه تهران اولین دانشگاه مادر و باسابقه ایران به شمار میرود. این دانشگاه شامل12 دانشكده با عناوین دانشكده علوم تربیتی ، دانشكده مكانیك ، دانشکده زبانهای خارجی و ادبیات ، دانشکده شیمی ، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی ، دانشکده علوم ریاضی ، دانشکده فنی ، دانشکده فیزیک ، دانشکده کشاورزی ، دانشکده علوم طبیعی ، دانشکده مهندسی برق ، دانشکده مهندسی عمران و 3 آموزشكده ، 4 مركز تحقیقاتی بوده و دارای بیش از 11000 دانشجو در مقاطع كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری و حدود 500 نفر هیأت علمی 200 آزمایشگاه تخصصی و عمومی كه برخی در دنیا و برخی خاورمیانه منحصر به فرد هستند ، موزه تاریخ و فرهنگ ، حوزه جانور شناسی ، حوزه زمین شناسی ، مركز پردازش تصاویر ماهواره ای و مراكز و موسسات تحقیقاتی و پژوهشی بزرگ میباشد. در حال حاضر، تعداد 54 گروه آموزشی در دانشكدههاو آموزشكدههای دانشگاه، تربیت نیروی انسانی و متخصص در81 رشته در مقطع كارشناسی، 48 رشته در مقطع كارشناسیارشد و 23 رشته در مقطع دكتری را عهده دار میباشند.


  سایت: www. tabrizu.ac.ir
  بزرگوار به من کمک کن هدف هامو بخاطر سست اراده گی تنها نذارم.
  به من کمک کن نذارم هیچ کس جرأت کشتن رویاهامو داشته باشه.
  به من کمک کن بجنگم تا ثابت کنم آدم بزرگی ام.


  لیست تاپیک های مهم تالار برق

  صندوق انتقادات و پیشنهادات تالار برق

 2. تشكر از اين پست


 3. # ADS

  تاریخ عضویت
  1391
  نوشته ها
   

 4. Top | #2
  دستاورد ها:
  SocialYour first GroupRecommendation Second ClassCreated Album picturesVeteran

  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  نوشته ها
  2,557
  تشکر ها
  4,652
  تشکر شده 3,494 بار در 1,822 ارسال.
  دانشکده ادبیات فارسی و زبانهای خارجی


  دانشکده ادبیات فارسی و زبانهای خارجی در سال تحصیلی 27 – 1326 با عنوان « دانشکده ادبیات و علوم انسانی » تأسیس شد . این دانشکده ابتدا در دو رشته تحصیلی تاریخ و جغرافیا ، و زبان و ادبیات فارسی ، فعالیت آموزشی خویش را آغاز کرده و بتدریج با گذشت زمان رشته های تحصیلی دیگری در آن ایجاد گردید .

  مدت تحصیل در این دانشکده تا سال 1346 سه سال بود و از سال 1347 با تجدید نظر در مقررات آموزشی ، دوره تحصیل در این دانشکده به چهار سال افزایش یافت . در سال 1347 دوره فوق لیسانس رشته زبان و ادبیات فارسی و همچنین در سال 1354 دوره دکترای رشته مذکور در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تبریز تأسیس شد .

  در اسفند ماه سال 1367 دانشکده ادبیات و علوم انسانی به دو دانشکده ادبیات فارسی و زبانهای خارجی و دانشکده علوم انسانی و اجتماعی تفکیک شد و اکنون دانشکده ادبیات فارسی و زبانهای خارجی با پنج گروه آموزشی زیر به فعالیتهای آموزشی خود ادامه می دهد .
  گروه های آموزشی :
  گروه فرهنگ و زبان های باستانی
  گروه زبان و ادبیات فارسی
  گروه زبان فرانسه
  گروه زبان انگلیسی
  گروه فلسفه

 5. تشكر از اين پست


 6. Top | #3
  دستاورد ها:
  SocialYour first GroupRecommendation Second ClassCreated Album picturesVeteran

  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  نوشته ها
  2,557
  تشکر ها
  4,652
  تشکر شده 3,494 بار در 1,822 ارسال.
  دانشکده ریاضی


  تاریخچه دانشکده


  اولین گروه از دانشجویان ریاضی دانشگاه تبریز در مهر ماه 1330 به این دانشگاه وارد شدند ، این دانشجویان پس از یک سال تحصیل به علت عدم وجود استاد و امکانات لازم به دانشسرای عالی تهران منتقل گردیدند ،از این دانشجویان میتوان به افرادی همچون باقر اردبیلی ، حسین ملک فام ، علی اشرف شادپور ، علی ابری ، علی اصغر صدیق اشاره نمود ضمناً لازم به یاد آوری است که در این زمان مرحوم پروفسور هشترودی ریاست دانشگاه تبریز را بر عهده داشتند . در سال 1345 برای دومین بار دانشجویان رشته ریاضی تحت عنوان تربیت دبیر ریاضی به دانشگاه تبریز وارد شدند که از نظر آموزشی به دانشسرای عالی تهران وابسته بودند ، این دانشجویان در بدو ورود برای یک دوره دو ساله ثبت نام و پذیرفته شده بودند که بعداً این دوره از کاردانی به کارشناسی تبدیل گردید و اولین فارغ التحصیلان رشته ریاضی در سال 1349 را تشکیل دادند . محل تحصیل این دانشجویان دانشسرای عالی تبریز وابسته به دانشگاه تبریز بود که در سال 1349 به دانشکده علوم تربیتی تغییر نام یافت و این دانشکده تنها در سه دوره اقدام به پذیرش دانشجو نمود و بعد از آن دانشجویان رشته ریاضی توسط دانشکده علوم پذیرش و ادامه تحصیل دادند . دانشکده علوم دانشگاه تبریز در مهر ماه سال 1348 اولین گروه 47 نفره دانشجویان رشته ریاضی (محض ) را به طور مستقل پذیرش و همزمان نیز نسبت به تشکیل گروه ریاضی اقدام نمود . دوره فوق لیسانس ریاضی محض در سال تحصیلی 50- 49 با همکاری اساتید خارجی که اکثراً تبعه کشورهای هندوستان و پاکستان بودند در دانشگاه تبریز دائر شد . این دوره بمدت پنج سال ادامه یافت سپس تعطیل گردید . پس از بازگشائی دانشگاهها بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی مجدداً دوره کارشناسی ارشد ریاضی محض از سال 1363 با استفاده از اسا تید داخلی با برنامه های مدون تشکیل گردید . در سال 1372 دوره دکترای ریاضی محض در دو گرایش آنالیز و جبرایجاد شد و در پی آن در سال 1379 در شاخه هندسه نیز اقدام به پذیرش دانشجو گردید . در حال حاضر نیز دانشکده علوم ریاضی بغیر از دو رشته آمار و کامپیوتر که در دوره کارشناسی و دوره کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو دارند در رشته های ریاضی محض و ریاضی کاربردی هر سه دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری بر پا بوده و مشغول تربیت نیروهای متخصص میباشد . همانطوریکه قبلاً اشاره گردید گروه ریاضی دانشگاه تبریز از مهر ماه 1348 با پذیرش اولین دوره از دانشجویان کارشناسی ریاض در دانشکده علوم تاسیس شد و اولین مدیر گروه ریاضی نیز مرحوم دکتر محمد علی نوریخالچی بودند . دانشکده علوم در سال 1375 به چهار گروه آموزشی (ریاضی محض ،ریاضی کاربردی، آمار،کامپیوتر )منشعب گردید و در حال حاضر دانشکده علوم ریاضی نیز فعالیتهای آموزشی و پژوهشی خود را در این چهار گروه با همکاری 42 نفر عضو هیات علمی ادامه میدهد.
  گروه های آموزشی

  ریاضی محض
  ریاضی کاربردی
  کامپیوتر
  آمار

 7. تشكر از اين پست


 8. Top | #4
  دستاورد ها:
  SocialYour first GroupRecommendation Second ClassCreated Album picturesVeteran

  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  نوشته ها
  2,557
  تشکر ها
  4,652
  تشکر شده 3,494 بار در 1,822 ارسال.
  دانشکده شیمی  نگاهی کوتاه به روند تاسیس دانشکده شیمی در دانشگاه تبریز


  زمینه و مبناء دانشکدة شیمی، با تاسیس دانشکده علوم در دانشگاه تبریز پایهریزی شد و در سال 1342 اولین دورة دانشجویان کارشناسی رشته مخلوط «فیزیک – شیمی» جهت تحصیل در رشته مذکور پذیرفته شدند و در سال 1345 دو رشته فیزیک و شیمی تفکیک و بصورت دو گروه آموزشی مستقل درآمدند و اولین مدیر گروه شیمی مرحوم مهندس موسی ژام بودند.
  در بدو تشکیل دانشکده های علوم و فنی بطور مشترک در ابتدای خیابان طالقانی فعلی در یک ساختمان یک طبقه قدیمی قرار داشتند که در سال 1346 با ایجاد محوطه جدید (فعلی) دانشگاه تبریز گروه شیمی به ساختمان جنب کتابخانه مرکزی (سمت شرقی) منتقل و سپس در سال 1348 به ساختمان روبروی کتابخانه مرکزی (سمت غربی) محل دانشکدة علوم طبیعی فعلی بعنوان یکی از پنج گروه دانشکدة علوم منتقل و در طبقه دوم و سوم با آزمایشگاههای مختلف توسعه و تجهیز گردید.
  از سال 1348 سمت مدیریت گروه شیمی با جناب آقای دکتر سید مهدی گلابی بود. در سال 1351 این سمت به همکار جدیدی که در آن تاریخ تازه به دانشگاه تبریز استخدام شده بودند یعنی جناب آقای دکتر محمدرضا نوری محول گردید.
  اندیشه ایجاد انستیتو شیمی در سال 1353 توسط مدیریت وقت گروه مطرح و مشتاقانه مورد تائید و پشتیبانی شورای اجرایی که عمدتا متشکل از همکاران محترم و علاقمندی نظیر آقایان دکتر گلابی ، دکتر بلورچیان، دکتر کشاورزی، دکتر پورنقیآذر، دکتر انتظامی، دکتر فرهنگی … بودند قرار گرفت. این فکر پس از ارزیابی جوانب مختلف آن توسط پیش کسوتان وقت گروه پس از تکمیل در سال 1354 بعنوان «پروژه ایجاد انستیتو شیمی در دانشگاه تبریز» توسط مدیریت وقت گروه به دانشگاه ارائه گردید که پس از طی مراحل مختلف اداری کار ساختمانی ان در سال 1355 آغاز شد. لازم به توضیح است که در این تاریخ آقای دکتر محمدرضا نوری به معاونت دانشکدة علوم ارتقاء مقام یافته بودند و آقای دکتر سید محمد بلورچیان پست مدیریت گروه شیمی را داشتند و آقای دکتر سید مهدی گلابی در سمت مدیر کل امور پژوهشی دانشگاه و آقای دکتر کشاورزی عضو دیگر شورا مدتها در مقام معاونت و ریاست دانشکدة داروسازی از مقام و موقعیتهای ویژه برخوردار بودند که هر یک به نوبه خود در پیشرفت این پروژه نقش فعالانه داشتند. از برنامهریزی و آیندهنگریهائی که مدیریت و شورای اجرایی وقت گروه شیمی فعالانه به آن اهتمام نمود از جمله میتوان به پیشبینی نحوة تامین اعضاء هیات علمی انستیتو اشاره کرد که به این منظور، در مورد اعزام مربیان گروه و دانشجویان فرهیخته به خارج از کشور جهت ادامه تحصیل بطور جدی و پیگیرانه اقدام گردید.

  اهداف اصلی و اولیه پروژه ایجاد انستیتو شیمی


  الف- ایجاد مرکز پژوهشی مدرن با تجهیزات پیشرفته جهت اجرای پروژههای پژوهشی بنیادی ضمن تربیت افراد متخصص در سطوح فوقلیسانس و دکترای شیمی.
  ب- ارائه خدمات علمی و کمک به صنایع شیمیایی و اجرای طرحهای تحقیقاتی صنعتی و کاربردی.
  ج- تمرکز متخصصین شیمی به تعداد قابل ملاحظهای شامل هیئتهای علمی و پژوهشی در یک محل بمنظور استفاده کلیه ارگانها و نهادهای ذیعلاقه کشور از نیروی خلاقه ناشی از همفکری و همیاری آنان در خلاقیت تکنولوژی و سنتز مواد شیمیایی که بصورت انفرادی و پراکنده غیرعملی است.
  د- ایجاد کتابخانهای غنی از مجلات علمی در زمینه شیمی بنیادی، آموزش شیمی و تکنولوژی شیمی بطوریکه پایه و زیربنای تحقیقات در کلیه دامنههای شیمی بویژه ساخت و سنتز و تهیه مواد اعم از داروئی و غیرداروئی، استخراج مواد آلی و معدنی، متالوژی، صنایع رنگ، پلیمر، تصفیه آب و پسآبهای صنعتی و بطور کلی صنایع شیمیایی که زیربنای توسعه صنعتی و اقتصادی کشور را تشکیل میدهند.
  و- اعتلای سطح آموزش دوره لیسانس ، فوقلیسانس و دکترا و بالا بردن ظرفیت دانشجوئی در کلیه مقاطع آموزش شیمی.


  مراحل عملیات ساختمانی


  کار ساختمانی انستیتو شیمی در سال 1355 شروع ولی پس از انقلاب اسلامی در سال 1357 نظیر بسیاری از پروژهها، کار ساختمانی انستیتو شیمی نیز عملاً متوقف و متعاقباً با آغاز جنگ تحمیلی در سال 1359 و ایجاد تنگناهای مالی جدید، ادامه کار ساختمانی پرژوه منوط به ارائه دلایل توجیهی گردید که با برنامههای پنجساله اول و دوم و سوم و چهارم کل کشور (سابق) انطباق لازم را داشته باشد، لذا در سال 1361 گروه شیمی موظف گردید که پروژه انستیتو شیمی را مجدداً با توجه به شرایط موجود توجیه نماید تا مراتب بمنطور اتخاذ تصمیم نهائی در جهت نحوه ادامه پروژه به مراجع ذیصلاح تسلیم گردد. این امر خطیر انجام پذیرفت و پس از آن جناب آقای دکتر میرزاده که در آن تاریخ عهدهدار معاونت اجرائی نخستوزیر و مستقیما مسئولیت تشخیص اولویت طرحها را داشتند از ساختمان نیمه تمام انستیتو شیمی بازدید بعمل آوردند و با توجه به رشته تحصیلی و تخصصی ایشان (مهندسی شیمی) که امکان تسلط و احاطه کامل به جوانب امر و تشخیص اهمیت طرح را میسر میساخت، در نهایت هیئت محترم دولت با توجه به گزارشات جدید پروژه انستیتو شیمی را در راستای توسعه دانشکده علوم مجداً مورد تائید قرار داد و لذا با ادامه کارهای ساختمانی آن بویژه که ضلع چهارم آن که در مرحله فونداسیون بود موافقت بعمل آورد. لازم به توضیح است که در گزارش جدید ذکر این مطلب که پیشرفت کارهای ساختمانی به بیش از 60 درصد رسیده است از اهمیت ویژهای برخوردار بود و در تصمیمگیری نهایی برای در اولویت گرفتن ادامه کارهای ساختمانی بسیار تاثیر داشت که خوشبختانه این امر با حسن نیت مسئولین محترم وقت دانشگاه و تلاش بیوقفه همکاران پرتلاش و ذیعلاقه شاغل در گروه بانجام و در نهایت به ثمر رسید.  پیشرفت کارهای ساختمانی انستیتو شیمی و تشکیل و افتتاح دانشکده شیمی.


  از اواخر سال 1364 طی یک ابلاغ رسمی همکار محترم جناب آقای دکتر گلابی بعنوان نماینده تامالاختیار دانشگاه تبریز در امور انستیتو شیمی منصوب شدند که علیرغم وجود تمام مشکلات این امر خطیر را فعالانه و با علاقمندی کامل پیگیری نمودند. قبول مسئولیت ریاست دانشکده علوم در سالها 1367 و 1368 و سپس ریاست دانشگاه تبریز این امکان را پیش آورد که جناب آقای دکتر گلابی بطور موثرتری به وظیفه محوله در امر پیشرفت امور انستیتو شیمی عمل نمایند. با توجه به اینکه در سال 1368 کارهای ساختمانی انستیتو شیمی رو باتمام بود، لذا ریاست محترم وقت دانشگاه از طریق دانشکدة علوم از گروه شیمی خواستند که دو نفر از همکاران گروه شیمی را معرفی نماید تا یکی از آنها بعنوان مسئول ابتیاع دستگاهها و تجهیز آزمایشگاههای انستیتو شیمی از طرف ریاست محترم دانشگاه منصوب گردد. گروه شیمی از طریق دانشکده علوم دو نفر از همکاران فعال و علاقمند را به این منظور انتخاب و معرفی کردند و ریاست محترم دانشگاه نیز یک نفر از دو نفر پیشنهادی یعنی همکار محترم آقای دکتر جوزن را به این منظور منصوب نمودند.
  با ذکر این مطلب که در طرح اولیه انستیتو شیمی در گوشه جنوب- شرقی در محل استقرار چهارباب سالن آمفیتئاتر که هر یک حدوداً ظرفیت 200 نفر دارند تالار بزرگی که بیش از هزار نفر ظرفیت داشت پیشبینی شده بود ولی متاسفانه بمنظور کاهش هزینهها از اجراء آن صرفنظر گردید و امروز در تشکیل کنفرانسها و کنگرهها این کمبود بطور بارزی نمایان میگردد. در نهایت در اواخر سال 1368 ساختمان انستیتو شیمی با حدود بیست و نه هزار متر مربع زیربنا شامل سه طبقه همکف، اول، دوم و نیمطبقه زیرزمین بشکل مشابه ملکول سیکلو بوتان مسطح بصورت قابل استفاده درآمد. ساختمان مذکور دارای 56 باب آزمایشگاه (آموزشی، پژوهشی، خدماتی) و یک قسمت اداری و 16 باب کلاس است که البته نزدیک به 14 سال بود که آموزش کل دانشگاه و گروه معارف اسلامی و گروه فیزیک از قسمتی از فضاهای اداری و آموزشی آن استفاده میکردند که فعلا بهرهبرداری دانشکدة فیزیک از تعدادی کلاسهای درسی همچنان ادامه دارد.
  احتمال بروز مشکلات مدیریتی و در نهایت تاثیرات سوء آن به پیشرفت امور آموزشی و پژوهشی انستیتو شیمی جدیدالتاسیس در صورت عدم سازماندهی تشکیلات اداری جدید با توجه به رسالت این واحد جدید از همان بدو کار قابل پیشبینی بود. با توجه به این مهم ریاست محترم وقت دانشگاه با استفاده از تمام امکانات ممکن و با بهرهگیری از ابتکارات و همه پتانسیل و نفوذ شخصی و اداری، در نهایت موفق به کسب موافقت وزیر محترم علوم وقت (آقای دکتر معین) برای ایجاد یک دانشکدة تخصصی در قالب یک دانشگاه جامع گردید و بدین ترتیب ساختار اداری دانشکدة شیمی شکل گرفت. این موفقیت بزرگ این امکان را پیش آورد که متعاقب تشکیل دانشکدة شیمی، دانشکده های متعدد تخصصی دیگر نیز در دانشگاه تبریز تشکیل گردند. در ساختار اولیه تشکیلات اداری دانشکدة علاوه بر ریاست دانشکده، یک پست معاونت و پنج مدیریت گروه پیشبینی شده بود. ولی متاسفانه برای مدیریت آزمایشگاههای مرکز خدماتی پست ستارهداری مصوب نشده بود و این امر در نهایت منجر به عدم احساس مسئولیت مدیریت مذکور نسبت به حفظ موقعیت این آزمایشگاهها گردید بطوریکه با تغییر ریاست دانشکده و در دورههای مختلف هر یک از آزمایشگاههای مرکز خدماتی به اشکال و دلایل گوناگون در اختیار اعضاء هیات علمی شاغل در گروههای آموزشی مختلف قرار گرفت و بدین ترتیب علیرغم پیشبینی بعمل آمده در پروژه انستیتو شیمی و ضرورت و اهمیت این آزمایشگاهها، بتدریج این مرکز خدمات پژوهشی به تحلیل رفت. لازم به ذکر است که در مورخ اسفند ماه 1369 ساختمان جدید دانشکدة شیمی با همت و پشتکار کلیه دستاندرکاران در مقاطع مختلف بویژه ریاست محترم دانشگاه تبریز و ریاست محترم دانشکده شیمی، توسط وزیر علوم وقت (جناب آقای دکتر معین) افتتاح شد.

 9. تشكر از اين پست


 10. Top | #5
  دستاورد ها:
  SocialYour first GroupRecommendation Second ClassCreated Album picturesVeteran

  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  نوشته ها
  2,557
  تشکر ها
  4,652
  تشکر شده 3,494 بار در 1,822 ارسال.
  دانشکده کشاورزی  تاریخچه دانشکده

  دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز پس از دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران از لحاظ قدمت دومین مرکز آموزش عالی در زمینه کشاورزی است که در سال 1334 ش. تاسیس یافت و با 61 نفر دانشجو فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد. در سال 1345 ش. به ساختمان فعلی که یکی از مدرنترین مراکز آن زمان در شهر تبریز بحساب میآمد، انتقال یافت و بعداً ساختمانهای مستقل گروههای آموزشی آبیاری و ماشینهای کشاورزی نیز به فضای آموزشی دانشکده اضافه گردید.
  گروه های آموزشی و رشتههای تحصیلی موجود


  ده گروه آموزشی در حال حاضر در این دانشکده فعالیت دارند که شامل:
  مهندسی آب، اقتصاد کشاورزی، باغبانی، خاکشناسی، زراعت و اصلاح نباتات، علوم دامی، علوم و صنایع غذایی، مهندسی فضای سبز، گیاهپزشکی و ماشینهای کشاورزی می باشند .


  مدیریت دانشکده کشاورزی

  مدیریت دانشکده مشتمل بر رئیس دانشکده، معاون اداری ومالی، معاون پژوهشی، معاون آموزشی، مدیران گروههای آموزشی، مدیریت آموزش، مسئول کتابخانه، رئیس ایستگاه تحقیقاتی خلعتپوشان و رئیس آزمایشگاههای تحصیلات تکمیلی میباشد.  امکانات آموزشی – پژوهشی

  ایستگاه تحقیقاتی خلعت پوشان

  این ایستگاه اسم خود را از برج مشهور خلعت پوشان که در درون ایستگاه بنا شده و از بناهای دوران زندیه محسوب میشود و جزء آثار باستانی ثبت شده، گرفته است. این ایستگاه با 28 هکتار وسعت و دو حلقه قنات از سال 1345 ش. به دانشکده واگذار گردید، که برای انواع فعالیتهای آموزشی و تحقیقاتی آماده شده است. مهمترین قسمتهای این ایستگاه تحقیقاتی عبارتند از :


  1- کلکسیون موکاری با بیش از250 گونه تاک

  2- دو باب گلخانه

  3- سه باب گلخانه هیدروپونیک

  4- قطعات درختان مثمر بویژه دانهدارها، مزرعه سبزیجات و خزانه درختان غیرمثمر


  5- واحدهای پرورش گاو شیری، گوسفند و بز

  6- واحد پرورش و تحقیقات طیور و واحد پرورش زنبور عسل

  7- واحد ماشینهای کشاورزی

  8- هرباریوم دانشکده با 17 هزار نمونه گیاهی از فلور آذربایجان شرقی

  9- کارگاههای گروههای آموزشی

  علوم و صنایع غذایی، ماشینهای کشاورزی و فضای سبز و واحد اطاق رشد علاوه بر ایستگاه تحقیقاتی خلعت پوشان، در سال 1350 ش. اراضی از قریه کرکج به مساحت 270 هکتار مرتبط با مرز شرقی ایستگاه خریداری گردید. و در سال 1366 ش. کلنگ احداث ساختمان جدید دانشکده در این منطقه به زمین زده شد. در قسمتهای مسطح یعنی در حدود 40 هکتار آن عملیات زراعی و باغی صورت گرفته و دروس عملی و پروژههای تحقیقاتی اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی به طور عمده در این اراضی که به اراضی کرکج موسوم هستند اجرا میشود.


  واحدهای مستقر در اراضی کرکج

  - ساختمان در حال احداث دانشکده کشاورزی و پروژه آموزشکده دامپزشکی
  - پنج حلقه چاه عمیق یکصد متری
  - دو باب استخر به مجموع 5000 متر مکعب
  - یک واحد دستگاه آبیاری بارانی (سنتر پیوت)

  ایستگاه تحقیقاتی مغان


  این ایستگاه با وسعت 50 هکتار در 20 کیلومتری پارس آباد مغان قرار دارد که از این ایستگاه پس از تجهیز جهت انجام پروژههای تحقیقاتی، کارآموزی و فعالیتهای صحرایی دانشجویان استفاده خواهد شد.  پروژه ساختمان جدید دانشکده


  این پروژه واقع در اراضی کرکج با زیربنای 18000 مترمربع در نظر گرفته شده که در حال حاضر از 8000 متر مربع آن بهرهبرداری میشود. و اکثراً به کلاس های درس و آزمایشگاههای تحصیلات تکمیلی گروههای آموزشی دانشکده اختصاص یافته است. به طور کلی در آینده در صورت اتمام این پروژه و فراهم آمدن امکانات تحقیقات گلخانهای و رفاهی دانشجویان و اساتید، دانشکده کشاورزی به این محل انتقال خواهد یافت.

 11. تشكر از اين پست


 12. Top | #6
  دستاورد ها:
  SocialYour first GroupRecommendation Second ClassCreated Album picturesVeteran

  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  نوشته ها
  2,557
  تشکر ها
  4,652
  تشکر شده 3,494 بار در 1,822 ارسال.
  دانشکده علوم انسانی و اجتماعی


  دانشکده علوم انسانی واجتماعی قبل از انفکاک از دانشکده ادبیات و علوم انسانی در قالب یک دانشکده با عنوان " ادبیات و علوم انسانی " در سال تحصیلی 27-1326 در دو رشته تحصیلی (تاریخ و جغرافیا) و (زبان و ادبیات فارسی) با 84 دانشجو فعالیت های آموزشی خود را آغاز کرد. سپس رشته - های زبان انگلیسی، زبان فرانسه، علوم تربیتی، تاریخ، جغرافیا، روان شناسی و بالاخره علوم اجتماعی به رشته های دانشکده ادبیات و علوم انسانی اضافه گردید. در سال 1367 دانشکده ادبیات و علوم انسانی به دو دانشکده مستقل به نامهـای " دانشکده علوم انسانی واجتماعی" و " دانشکده ادبیات و زبانهای خارجی " تفکیک و دانشکده علوم انسانی و اجتماعی از تاریخ 1/12/1367 رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.در حال حاضر دانشکده علوم انسانی واجتماعی در رشته حقوق در دو مقطع (کارشناسی و کارشناسی ارشد)، در رشته های مدیریت بازرگانی، MBA و علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ارشد و در رشته های جغرافیای طبیعی، اقتصاد، علوم اجتماعی و جغرافیا وبرنامه ریزی شهری در سه مقطع( کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) ، در رشته برنامه ریزی روستایی در مقطع کارشناسی ارشد، در رشته جهانگردی در مقطع کارشناسی و در نهایت در رشتهء معماری در دو مقطع (کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی) به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد. ضمناً دانشکده علوم انسانی واجتماعی دارای دو موسسه و یک گروه پژوهشی است که عبارتند از: گروه پژوهشی جغرافیا، موسسه تحقیقات اجتماعی و موسسه تاریخ و فرهنگ ایران .


  گروه ها و رشته ها

 13. تشكر از اين پست


 14. Top | #7
  دستاورد ها:
  SocialYour first GroupRecommendation Second ClassCreated Album picturesVeteran

  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  نوشته ها
  2,557
  تشکر ها
  4,652
  تشکر شده 3,494 بار در 1,822 ارسال.
  دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی


  دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی یکی از قدیمی ترین دانشکدههای دانشگاه تبریز می باشد. این دانشکده که در سال ۱۳۲۹ ایجاد و راهاندازی گردید، در بدو تأسیس باعنوان دانشسرای عالی شناخته میشد و فقط داوطلبان دبیری را در رشته ادبی میپذیرفت. در سال ۱۳۴۷ رشتههای تحصیلی خانهداری و کتابداری نیز به مجموع رشتههای این دانشسرا افزوده گشت. در سال ۱۳۴۹ نام دانشسرا به دانشکده علوم تربیتی تغییر یافت .در سال ۱۳۵۲ رشته علوم تربیتی در این دانشکده راهاندازی گردید در سال ۱۳۵۴ رشته تحصیلی روانشناسی از دانشکده ادبیات و علوم انسانی منفک شده و به این دانشکده الحاق شد. از سال ۱۳۶۲ این رشته تحصیلی با عنوان روانشناسی بالینی شناخته شد. از سال 1366 رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی نیز به این دانشکده افزوده شد. این دانشکدهسرانجام از سال ۱۳۷۰ با عنوان دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی به فعالیت خود ادامه داد.
  این دانشکده هم اکنون دارای چهار گروه آموزشی روانشناسی، علوم تربیتی، علوم کتابداری و تربیت بدنی و علوم ورزشی می باشد. گروه های آموزشی روان شناسی و علوم تربیتی تا مقطع دکتری، گروه آموزشی تربیت بدنی تا مقعطع کارشناسی ارشد و رشته ی کتابداری فعلاً تا سطح کارشناسی دانشجو می پذیرند.

 15. تشكر از اين پست


 16. Top | #8
  دستاورد ها:
  SocialYour first GroupRecommendation Second ClassCreated Album picturesVeteran

  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  نوشته ها
  2,557
  تشکر ها
  4,652
  تشکر شده 3,494 بار در 1,822 ارسال.
  دانشکده علوم طبیعی


  تاریخچه


  اگرچه گروه های آموزشی دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز از سال 1348 شمسی فعالیت خود را در این دانشگاه آغاز کرده اند، لکن دانشکده علوم طبیعی در سال 1375 تأسیس شده است. دانشکده علوم طبیعی ابتدا شامل گروه های آموزشی زیست شناسی و زمین شناسی به صورت زیرمجموعه ای از دانشکده علوم بود. در سال 1375 دانشکده علوم به دانشکده مستقل ریاضی، فیزیک و علوم طبیعی تفکیک شد.
  دانشکده علوم طبیعی با در اختیار داشتن کادر آموزشی مجرب و اعضای برجسته هیئت علمی در زمینه های تخصصی علوم طبیعی و گروه های آموزشی آن، در حال حاضر در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، دانشجو می پذیرد.  گروه های آموزشی


  درحال حاضر گروه های آموزشی ذیل در دانشکده علوم طبیعی فعالیت دارند:


  1- گروه زمین شناسی
  2- گروه زیست شناسی علوم جانوری
  3- گروه زیست شناسی علوم گیاهی

 17. تشكر از اين پست


 18. Top | #9
  دستاورد ها:
  SocialYour first GroupRecommendation Second ClassCreated Album picturesVeteran

  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  نوشته ها
  2,557
  تشکر ها
  4,652
  تشکر شده 3,494 بار در 1,822 ارسال.
  دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر


  دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، که در حال حاضردر رشته های مشروحه ذیل فعالیت می کند:


  در سال 1347 تحت عنوان گروه مهندسی برق در دانشکده فنی سابق با جذب دانشجو در رشته فوق لیسانس پیوسته مهندسی برق (دورة پنج ساله) شروع به کار کرد. این گروه در طی سالیان با افزایش نیروهای علمی خود توانست گرایشهای مختلف مهندسی برق را در دانشکده فنی تاسیس کرده و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو بپذیرد. در سال 1381 گروه مهندسی برق به ساختمان جدید نقل مکان یافت که در سال 1382 نیز همزمان با اخذ مجوز برای رشته مهندسی کامپیوتر – فناوری اطلاعات و تفکیک دانشکدة فنی به دانشکدة مهندسی برق و کامپیوتر تغییر نام یافت.

  این دانشکده با تکیه بر اساتید با تجربه و بهکمک دانش روز و تحقیقات علمی، در راستای اهداف علمی-پژوهشی کشور و تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد گام برمیدارد. 19. تشكر از اين پست


 20. Top | #10
  دستاورد ها:
  SocialYour first GroupRecommendation Second ClassCreated Album picturesVeteran

  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  نوشته ها
  2,557
  تشکر ها
  4,652
  تشکر شده 3,494 بار در 1,822 ارسال.
  دانشکده عمران
  تاریخچه دانشکده فنی و مهندسی عمران

  دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تبریز در سال 1337 با رشته مهندسی راه و ساختمان تاسیس و دانشکده فنی و مهندسی عمران نیز تا سال 1382 زیر مجموعه دانشکده فنی به شمار می رفت.
  این دانشکده باسابقه بیش از 50 سال و با تکیه بر اساتید مجرب و با بهره گیری از دانش روز و تحقیقات علمی در راستای اهداف علمی – پژوهشی کشور و تربیت نیروی انسانی متخصص و کار آمد سهم مهمی در توسعه علمی و فنی کشور بر عهده دارد.
  در سال 1382 دانشکده فنی به سه دانشکده تفکیک و دانشکده فنی – مهندسی عمران با 5 گروه تخصصی شکل گرفت.


  روسای قبلی دانشکده فنی و مهندسی عمران :


  1- جناب آقای دکتر یوسف حسن زاده - 1382-1384
  2- جناب آقای دکتر هوشنگ کاتبی - 1384-1389

  ریاست فعلی دانشکده فنی و مهندسی عمران جناب آقای دکتر علی حدیدی هستند.

  دانشکده فنی و مهندسی عمران دارای دو معاونت و 5 گروه آموزشی به شرح زیر می باشد.

  معاونت پژوهشی و تحصیلات تکمیلی: جناب آقای دکتر ناصر تقی زادیه
  معاونت آموزشی: جناب آقای دکتر حسین غفارزاده

  ریاست امور اداری: جناب آقای محمد علی سرافراز
  ریاست آموزش: سرکار خانم سلطان محمدلو

  گروه آموزشی عمران - مدیریت گروه جناب آقای دکتر هدایت ولادی
  گروه آموزشی سازه- مدیریت گروه جناب آقای دکتر کامبیز کوهستانی
  گروه آموزشی خاک و راه - مدیریت گروه جناب آقای دکتر محمدحسین امین فر
  گروه آموزشی آب - مدیریت گروه جناب آقای دکتر محمدعلی لطف الهی
  گروه آموزشی نقشه برداری - مدیریت گروه جناب آقای مهندس محمد شاهکار

 21. تشكر از اين پست


صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. لوازم اندازه گیری حجمی و مراقبت و تمیز کردن آنها
  توسط sara.m در انجمن آزمایشگاههای شیمی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 19-07-12, 08:35 PM
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 11-06-12, 12:47 PM
 3. همه چیز درباره استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز
  توسط ستاره در انجمن کتاب، جزوه و مقاله
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 30-04-12, 11:43 AM
 4. واریز یارانه نقدی دی ماه
  توسط در امتداد مهر در انجمن اخبار اقتصادی روز
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 04-01-12, 11:52 AM
 5. بیا لیز لیز بازی !!!!!!!!!!!!!!!!
  توسط sara در انجمن جالب و خنده دار
  پاسخ ها: 11
  آخرين نوشته: 10-06-11, 10:40 AM

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •