آموزش فارسی تعمیرات لپ تاپ

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
Like Tree28Likes

موضوع: حکایتهای مدیریتی

رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات ( تبدیل انرژی)
    علایق
    شنا
    شغل و حرفه
    دانشجو کارشناسی ارشد
    تشکر ها
    391
    تشکر شده 699 بار در 300 ارسال.

012 حکایتهای مدیریتی

از تمام دوستان خواهش می کنم که ما را در این موضوع یاری کنند

مردی به یک مغازه فروش حیوانات رفت و درخواست یک طوطی کرد. صاحب فروشگاه به سه طوطی خوش چهره اشاره کرد و گفت : «طوطی سمت چپ 500 دلار است.» مشتری پرسید:«چرا این قدر گران است؟ صاحب فروشگاه پاسخ داد : «این طوطی توانایی انجام تحقیقات علمی و فنی را دارد.»

مشتری پرسید: «قیمت طوطی وسطی چقدر است؟» فروشنده پاسخ داد : «طوطی وسطی 1000 دلار است. برای اینکه این طوطی هر کاری را که سایر طوطی ها انجام می دهند انجام داده و علاوه بر این توانایی نوشتن مقاله ای که در هر مسابقه ای پیروز شود را نیز دارد.» و سرانجام مشتری از قیمت طوطی سوم پرسید و فروشنده گفت : « 4000 دلار.» مشتری : «این طوطی چه کاری می تواند انجام دهد؟»
    فروشنده جواب داد: «صادقانه بگویم ، من چیز خاصی از این طوطی ندیده ام ولی دو طوطی دیگر او را مدیر ارشد صدا می زنند.»

نکات مدیریتی :
    نقش مدیران در پرورش، توانمند سازی و ساختن کارکنان بیش از هر عامل دیگری موثر است و در همین خصوص ارزش گذاری یک مدیر توانا که در ساختن منابع انسانی ایده آل عمل نماید، غیر ممکن است .
    پاینده باشید
    ویرایش توسط rahimsaei : 20-04-11 در ساعت 03:37 PM

2. اين پست فقط براي مهمان نمايش داده مي شود!

رشته تحصیلی
    علایق
    شنا
    شغل و حرفه
    دانشجو کارشناسی ارشد
    تشکر ها
    391
    مرد جواني در آرزوي ازدواج با دختر كشاورزي بود.
    كشاورز گفت برو در آن قطعه زمين بايست. من سه گاو نر را آزاد ميكنم اگر توانستي دم يكي از اين گاو نرها را بگيري من دخترم را به تو خواهم داد. مرد قبول كرد. در طويله اولي كه بزرگترين بود باز شد. باور كردني نبود بزرگترين و خشمگين ترين گاوي بود كه در تمام عمرش ديده بود. گاو با سم به زمين مي كوبيد و به طرف مرد جوان حمله برد. جوان خود را كنار كشيد تا گاو از مرتع گذشت
    .

دومين در طويله كه كوچكتر بود باز شد. گاوي كوچكتر از قبلي كه با سرعت حركت كرد.جوان پيش خودش گفت: منطق مي گويد اين را ولش كنم چون گاو بعدي كوچكتر است و اين ارزش جنگيدن را ندارد.
    سومين در طويله هم باز شد و همانطور كه فكر ميكرد ضعيف ترين و كوچكترين گاوي بود كه در تمام عمرش ديده بود.
    پس لبخندي زد و در موقع مناسب روي گاو پريد و دستش را دراز كرد تا دم گاو را بگيرد... اما... گاو دم نداشت!!!!!!!!

نكات مديريتي:
    مديران سازمانها بايستي بدانند كه در محيط اطراف آنها فرصتهايي وجود دارد كه مي توانند با استفاده از اين فرصتها، باعث تعالي سازمان شوند و از افول و زوال دوري جويند ، ولي اگر به اين فرصتها اجازه رد شدن بدهند ممكن است هيچ وقت ديگر چنين فرصتهایي برايشان پيش نيايد.
    موفق باشید.

4. تشكرها از اين پست

رشته تحصیلی
    فیزیک(حالت جامد) - فوتونیک
    مقطع تحصیلی
    فارغ التحصیل کارشناسی ارشد
    علایق
    ❤ همسرم ❤
    شغل و حرفه
    در جستجوی کار
    تشکر ها
    40,146
    تشکر شده 36,735 بار در 14,613 ارسال.
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahimsaei
    [برای مشاهده لینک عضو شوید! ]
    مرد جواني در آرزوي ازدواج با دختر كشاورزي بود.
    كشاورز گفت برو در آن قطعه زمين بايست. من سه گاو نر را آزاد ميكنم اگر توانستي دم يكي از اين گاو نرها را بگيري من دخترم را به تو خواهم داد. مرد قبول كرد. در طويله اولي كه بزرگترين بود باز شد. باور كردني نبود بزرگترين و خشمگين ترين گاوي بود كه در تمام عمرش ديده بود. گاو با سم به زمين مي كوبيد و به طرف مرد جوان حمله برد. جوان خود را كنار كشيد تا گاو از مرتع گذشت
    .

دومين در طويله كه كوچكتر بود باز شد. گاوي كوچكتر از قبلي كه با سرعت حركت كرد.جوان پيش خودش گفت: منطق مي گويد اين را ولش كنم چون گاو بعدي كوچكتر است و اين ارزش جنگيدن را ندارد.
    سومين در طويله هم باز شد و همانطور كه فكر ميكرد ضعيف ترين و كوچكترين گاوي بود كه در تمام عمرش ديده بود.
    پس لبخندي زد و در موقع مناسب روي گاو پريد و دستش را دراز كرد تا دم گاو را بگيرد... اما... گاو دم نداشت!!!!!!!!

نكات مديريتي:
    مديران سازمانها بايستي بدانند كه در محيط اطراف آنها فرصتهايي وجود دارد كه مي توانند با استفاده از اين فرصتها، باعث تعالي سازمان شوند و از افول و زوال دوري جويند ، ولي اگر به اين فرصتها اجازه رد شدن بدهند ممكن است هيچ وقت ديگر چنين فرصتهایي برايشان پيش نيايد.
    موفق باشید.
    همون ضرب المثل معروف خودمون، نقد رو بگیر، نسیه رو ول کن!

www.iran-stu.com

پرسیدند:
    تعهد بهتر است یا تخصص؟
    گفت:
    « می گویند تقوا از تخصص لازمتر است، آن را می پذیرم. اما می گویم آن کس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد بی تقواست.»
    ای خدا!
    من باید از نظر علم از همه بهتر باشم
    مبادا دشمنان مرا از این راه طعنه زنند باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه میکنند و به دیگران فخر می فروشند
    ثابت کنم خاک پای من هم نخواهند شد،
    باید همه ی آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم!

و آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین فرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران
    --------------------------------------------------------------------------------------
    التماس دعا . . .

6. تشكرها از اين پست

رشته تحصیلی
    علایق
    شنا
    شغل و حرفه
    دانشجو کارشناسی ارشد
    تشکر ها
    391
    چند وقتي بود در بخش مراقبت هاي ويژه يك بيمارستان معروف، بيماران يك تخت بخصوص در حدود ساعت ۱۱ صبح روزهاي يكشنبه جانمي سپردند و اين موضوع ربطي به نوع بيماري و شدت و ضعف مرض آنان نداشت. اين مسئله باعث شگفتي پزشكان آن بخش شده بود به طوري كه بعضي آن را با مسائل ماوراي طبيعي و بعضي ديگر با خرافات و ارواح و اجنه و موارد ديگر در ارتباط مي دانستند.

كسي قادر به حل اين مسئله نبود كه چرا بيمار آن تخت درست در ساعت ۱۱ صبح روزهاي يكشنبه مي ميرد. به همين دليل گروهي از پزشكان متخصص براي بررسي موضوع تشكيل جلسه دادند و پس از ساعت ها بحث و تبادل نظر بالاخره تصميم بر اين شد كه در اولين يكشنبه ماه، چند دقيقه قبل از ساعت ۱۱ در محل مذكور براي مشاهده اين پديده عجيب و غريب حاضر شوند.

در محل و ساعت موعود، بعضي صليب كوچكي در دست گرفته و در حال دعا بودند، بعضي دوربين فيلمبرداري با خود آورده و ... دو دقيقه به ساعت ۱۱ مانده بود كه «پوكي جانسون» نظافتچي پاره وقت روزهاي يكشنبه وارد اتاق شد. دوشاخه برق دستگاه حفظ حيات (Life support system) را از پريز برق درآورد و دوشاخه جاروبرقي خود را به پريز زد و مشغول كار شد!!

نکات مدیریتی :
    بیشتر مسائل و مشکلاتی که عجیب و ناشناخته به نظر می رسند ، علتهای پیچیده و ناشناخته ندارند بلکه دارای علل ساده اند و با راهکارهای ساده و کم هزینه هم می توان آنها را حل نمود.
    در این حکایت نظافتچی پاره وقت به علت عدم آموزش صحیح ، به فلسفه وجودی بیمارستان با آن همه متخصص و امکانات خدشه وارد نمود .
    پیروز باشید
    حامـد and amirhossin like this.

8. تشكرها از اين پست

رشته تحصیلی
    علایق
    شنا
    شغل و حرفه
    دانشجو کارشناسی ارشد
    تشکر ها
    391
    روزی مدیر یکی از شرکتهای بزرگ در حالی که به سمت دفتر کارش می رفت ، چشمش به جوانی افتاد که درکنار دیوار ایستاده بود و به اطراف خود نگاه می کرد.
    مدیر جلو رفت و از او پرسید : «شما ماهیانه چقدر حقوق دریافت می کنی؟» جوان با تعجب جواب داد: «ماهی 2000 دلار.»

مدیر با نگاهی آشفته دست به جیب شد و از کیف پول خود 6000 دلار را در آورد و به جوان داد و گفت :
    «این حقوق سه ماه تو، برو و دیگر اینجا پیدایت نشود، ما به کارمندان خود حقوق می دهیم که کار کنند نه اینکه یک جا بایستند و بیکار به اطراف نگاه
    کنند .»

جوان با خوشحالی از جا جهید و به سرعت دور شد. مدیر از کارمند دیگری که در نزدیکش بود پرسید:«آن جوان، کارمند کدام قسمت بود؟»
    کارمند متعجب از رفتار مدیر خود به او جواد داد : «او پیک پیتزا فروشی بود که برای کارکنان پیتزا آورده بود!!!»

نکته های مدیریتی:
    برخی از مدیران حت
    ی کارکنان خود را در طول دوره مدیریت خود ندیده و آنها را نمی شناسند، ولی در برخی موارد تصمیمات خیلی مهمی را درباره آنها گرفته و اجرا می کنند .
    ویرایش توسط rahimsaei : 20-04-11 در ساعت 04:09 PM
    حامـد and amirhossin like this.

10. تشكرها از اين پست

آنجا که گوش محرمی باشد بر رنجهای ناگفته ام
    علایق
    صدای موتور V8 HEMI
    تشکر ها
    4,567
    تشکر شده 11,292 بار در 5,502 ارسال.
    یکی از اصول مدیریت کم کار کردن هستشwww.iran-stu.com

این مشکل رو خودم داشتم چون معمولا بیشتر از همه خودم کار میکردم و حواسم جمع کارم میشد ولی دیدم اینجوری هم به خودم فشار میاد و هم اینکه کارمندام دیگه کار زیادی برای انجام دادن ندارن و وقتشون تلف میشه واسه همین الان بیشتر روشون کنترل دارم و کمتر به کارهای دیگه رسیدگی میکنم و سعی میکنم توازن رو حفظ کنم
    حامـد likes this.
    روزها فکر من این است و همه شب سخنم - که چرا غافل از احوال دل خویشتنم
    ز کجا آمده ام ، آمدنم بهر چه بود - به کجا میروم آخر ، ننمایی وطنم
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تمام تاریخ عبارت است جنگ دو سرباز که همدیگر را نمیشناسند و میجنگند برای دو نفر که همدیگر را میشناسند و نمیجنگند

12. تشكرها از اين پست

رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر
    علایق
    تیراندازی
    تشکر ها
    1,444
    تشکر شده 1,393 بار در 661 ارسال.
    واقعا جالب و آموزنده بود:aa8:
    ستاره likes this.
    کاشکی از نسل سلمان میشدیمwww.iran-stu.com
    لحظه ای یک دم مسلمان میشدیمwww.iran-stu.com
    سجده بر پست و ریاست میکنیمwww.iran-stu.com
    با خداهم ما سیاست میکنیمwww.iran-stu.com

14. تشكرها از اين پست

رشته تحصیلی
    مدیریت دولتی
    مقطع تحصیلی
    کارشناسی
    علایق
    گپ زدن و شوخی کردن
    شغل و حرفه
    gamenet
    آدرس وبلاگ
    اينجا کلیک کنید!
    تشکر ها
    887
    تشکر شده 1,255 بار در 620 ارسال.
    داستانهای مدیریتی: قيمت يك ضربدر

مهندسي بود كه در تعمير دستگاه هاي مكانيكي استعداد و تبحر داشت. او پس از 30 سال خدمت صادقانه با ياد و خاطري خوش باز نشسته شد. دو سال بعداز طرف شركت درباره رفع اشكال به ظاهر لاينحل يكي از دستگاه هاي چندين ميليون دلاري با او تماس گرفتند. آنها هر كاري كه از دستشان بر مي آمد انجام داده بودند و هيچ كسي نتوانسته بود اشكال را رفع كند.

بنابراين، نوميدانه به او متوسل شده بودند كه در رفع بسياري از اين مشكلات موفق بوده است. مهندس، اين امر را به رغبت مي پذيرد. او يك روز تمام به وارسي دستگاه مي پردازد و در پايان كار، با يك تكه گچ علامت ضربدر روي يك قطعه مخصوص دستگاه مي كشد و با سربلندي مي گويد: «اشكال اينجاست!»
    آن قطعه تعمير مي شود و دستگاه بار ديگر به كار مي افتد. مهندس دستمزد خود را 50000 دلار معرفي مي كند. حسابداري تقاضاي ارائه گزارش و صورتحساب مواد مصرفي مي كند و او بطور مختصر اين گزارش را مي دهد: «بابت يك قطعه گچ: 1 دلار و بابت دانستن اينكه ضربدر را كجا بزنم: 49999 دلار»

s_aa, ستاره and حامـد like this.

16. تشكرها از اين پست

رشته تحصیلی
    مدیریت دولتی
    مقطع تحصیلی
    کارشناسی
    علایق
    گپ زدن و شوخی کردن
    شغل و حرفه
    gamenet
    آدرس وبلاگ
    اينجا کلیک کنید!
    تشکر ها
    887
    تشکر شده 1,255 بار در 620 ارسال.
    داستان طنز مديريتي: مناقصه تعمير و نگهداري از كاخ سفيد بصورت يك مناقصه مطرح شد.يك پيمانكار آمريكايي، يك مكزيكي و يك ايراني در اين مناقصه شركت كردند.پيمانكار آمريكايي پس از بازديد محل و بررسي هزينه ها مبلغ پيشنهادي خود را 900 دلار اعلام كرد.مسؤل كاخ سفيد دليل قيمت گذاري اش را پرسيد و وي در پاسخ گفت:400 دلار بابت تهيه مواد اوليه + 400 دلار بابت هزينه هاي كارگران و... + 100 دلار استفاده بنده...پيمانكار مكزيكي هم پس از بازديد محل و بررسي هزينه ها مبلغ پيشنهادي خود را 700 دلار اعلام كرد.300 دلار بابت تهيه مواد اوليه + 300 دلار بابت هزينه هاي كارگران و... + 100 دلار استفاده بنده...........اما نوبت به پيمانكار ايراني كه رسيد بدون محاسبه و بازديد از محل به سمت مسؤل كاح سفيد رفت و در گوشش گفت: قيمت پيشنهادي من 2700 دلار است!!!مسؤل كاخ سفيد با عصبانيت گفت: تو ديوانه شدي، چرا 2700 دلار؟!!!!!پيمانكار ايراني در كمال خونسردي درگوشش گفت:..آرام باش...1000 دلار براي تو...... و1000 براي من ....... و انجام كار هم با پيمانكار مكزيكي.و پيمانكار ايراني در مناقصه پيروز شد
    ویرایش توسط n a s e r : 04-02-13 در ساعت 11:10 PM
    s_aa and ستاره like this.

18. تشكرها از اين پست

رشته تحصیلی
    مدیریت جهانگردی
    مقطع تحصیلی
    كارشناسي
    علایق
    عاشق یه دنیای پاک و بی ریا
    آدرس وبلاگ
    اينجا کلیک کنید!
    تشکر ها
    48,456
    تشکر شده 32,049 بار در 13,751 ارسال.
    دوستان عزیز لطفا تو این تاپیک اسپم نکنید ....ممنونwww.iran-stu.com
    gagas and حامـد like this.

www.iran-stu.com

www.iran-stu.comشاد باشید و شادی آفرینwww.iran-stu.com

پیشاپیش از دوستان عزیز بابت تاخیر در جواب پیام ها و درخواست هاشون ، به دلیل مرخصی ،عذرخواهی میکنم .www.iran-stu.com

التماس دعا
    ...

20. تشكرها از اين پست

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین