کاربر عزیز ، به باشگاه دانشجویان ایران خوش آمدید .
ورود به حساب کاربری
ثبت نام
برای استفاده هر چه بهتر از باشگاه از اینجا شروع کنید
کنفرانس عمران

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: آموزش بافت کت دخترانه +پترن

 1. Top | #1
  دستاورد ها:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album picturesCreated Blog entry
  جایزه ها:
  Frequent Poster

  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  نوشته ها
  16,728
  تشکر ها
  48,375
  تشکر شده 32,198 بار در 13,779 ارسال.

  009 آموزش بافت کت دخترانه +پترن

  سایزها: هفت و هشت ساله ، نه و ده ساله ، یازده و دوازده ساله ، سیزده و چهارده ساله

  لوازم مورد نیاز


  • کاموای آبی روشن ۲۰۰-۲۰۰-۲۵۰-۲۵۰ گرم
  • میل شماره ۴٫۵
  • میل شماره ۴
  • دکمه ۳ عد  کاموا باید به گونه ای باشد که ۱۸ دونه در ۲۳ رج با بافت ساده (یک رج زیر، یک رج رو) و با میل شماره ۴٫۵ دارای ابعاد ۱۰*۱۰ سانتیمتر شود، یا کاموا باید به گونه ای باشد که ۱۹ دونه در ۲۵ رج با بافت پترن M.1 و با میل شماره ۴٫۵ دارای ابعاد ۱۰*۱۰ سانتیمتر شود

  توضیحات : بافت ابری در دو میل: تمام رجها به زیر بافته میشود
  پترن مورد استفاده در این دستور M.1 میباشد که در شکل زیر نشان داده شده است که شکل نمای روئی پترن را نشان میدهد. فلش محل شروع قسمت جلو نیمه چپ را نشان میدهد.
  نحوه کم کردن: تمام کم کردنها را از روی کار انجام دهید، بعد از شش دونه نوار جلو یک دونه با دو تا یکی از زیر یا رو کم کنید.
  جا دکمه را در فواصل زیر در نیمه راست ایجاد کنید و برای ایجاد جادکمه ها دونه سوم و چهارم را یکی کنید و بعد ژوته بزنید
  سایز هفت و هشت ساله: در ۲۷، ۳۱ و ۳۵ سانتیمتری
  سایز نه و ده ساله: در ۲۹، ۳۳ و ۳۷ سانتیمتری
  سایز یازده و دوازده ساله: در ۳۱، ۳۶ و ۴۰ سانتیمتری
  سایز سیزده و چهارده ساله: در ۳۳، ۳۸ و ۴۳ سانتیمتری


  نحوه بافتن قسمت پشت
  این قسمت در دو میل بافته میشود. ابتدا ۷۶-۸۲-۸۸-۹۴ دونه در میلهای شماره ۴٫۵ سربیاندازید، سه رج به زیر ببافید (رج اول از پشت کار خواهد بود) و بعد با بافت ساده (یک رج زیر، یک رج رو) ادامه دهید.
  وقتی اندازه این تکه تقریباً ۲۶-۲۸-۳۰-۳۲ سانتیمتر شد، یک رج از روی کار به زیر ببافید، همزمان ۱۱ دونه در این رج کم کنید (تعداد دانه ها ۶۵-۷۱-۷۷-۸۳) بعد بافت را با میلهای شماره ۴ ادامه دهید و هفت رج به زیر ببافید. حال بافت پترن M.1 را شروع کنید (دونه ابتدا و انتها برای محل دوخت میباشد و نباید مطابق پترن باشد یعنی باید پترن از دونه دوم شروع شده و تا یکی مانده به آخر بافته شود). وقتی اندازه ۳۴-۳۷-۴۰-۴۳ سانتیمتر شد در هر طرف برای زیر بغل کور کنید.
  نکته:
  وقتی دونه کم میکنید اگر تعداد دانه ها برای یک تکرار پترن کافی نباشد ساده ببافید.


  زیر بغل
  برای زیر بغل در ابتدای هر رج به شرح زیر کور کنید: چهار دونه به تعداد ۱-۱-۱-۱ بار، دو دونه به تعداد ۰-۱-۱-۱ بار و یک دونه به تعداد ۲-۳-۳-۳ بار. بعد از تمام این کم کردنها تعداد دانه ها ۵۳-۵۳-۵۹-۶۵ خواهد بود. بعد مطابق نقشه ایجاد شده ادامه دهید وقتی اندازه کار ۴۸-۵۲-۵۶-۶۰ سانتیمتر شد، ۲۷ دونه وسط را چهار رج ابری ببافید و بقیه را مطابق پترن ببافید.
  حال پانزده دونه وسط را برای یقه کور کنید و هر تکه را جداگانه ببافید. برای هر سرشانه ۱۹-۱۹-۲۲-۲۵ دونه باقی میماند. بعد مطابق پترن ببافید منتهی شش دونه کنار یقه را ابری ببافید. وقتی اندازه پشت ۵۰-۵۴-۵۸-۶۲ سانتیمتر شد، کور کنید.


  بافتن قسمت جلو نیمه چپ
  ابتدا ۴۴-۴۷-۵۰-۵۳ دونه در میلهای شماره ۴٫۵ سربیاندازید. سه رج ابری ببافید (رج اول باید از پشت کار باشد) و بعد با بافت ساده ادامه دهید منتها شش دونه به طرف وسط ژاکت را همواره ابری ببافید.
  وقتی اندازه این تکه ۲۶-۲۸-۳۰-۳۲ سانتیمتر شد یک رج از روی کار به زیر ببافید، همزمان هفت دونه در این رج کم کنید (تعداد دانه ها ۳۷-۴۰-۴۳-۶۴) بعد بافت را با میلهای شماره ۴ ادامه دهید و هفت رج به زیر ببافید. حال بافت را به صورت زیر ادامه دهید: یکی ببافید، ۳۰-۳۳-۳۶-۳۹ دونه مطابق پترن M.1 ببافید منتها از محلی که با فلش در شکل نشان داده شده شروع کنید و شش دونه انتها که نوار جلو است ابری ببافید.
  وقتی اندازه این قسمت ۳۴-۳۷-۴۰-۴۳ سانتیمتر شد کور کردن برای زیر بغل را همانند آنچه برای پشت گفته شده انجام دهید، منتها به محل زیر بغل و اینکه فقط در یک طرف این کار انجام خواهد شد دقت کنید. همزمان وقتی اندازه کار ۳۷-۳۹-۴۲-۴۵ ر شد، شش دونه نوار جلو را ابری ببافید بعد برگردید و دوباره همین شش دونه را ببافید و به ابتدای میل برگردید.
  بعد تمام دونه ها را ببافید و همزمان یک دونه در کنار نوار جلو همانند آنچه در قسمت توضیحات گفته شده کور کنید و عمل کور کردن را یک رج در میان به تعداد کلاً ۱۲ بار انجام دهید. وقتی تمام کم کردنهای مربوط به نوار جلو و زیر بغل انجام شد ۱۹-۱۹-۲۲-۲۵ دونه برای سرشانه چپ باقی میماند. بعد بافت را ادامه دهید وقتی اندازه تکه ۵۰-۵۴-۵۸-۶۲ سانتیمتر شد، کور کنید.


  بافتن قسمت جلو نیمه راست
  این تکه همانند نیمه چپ بافته میشود، منتها برعکس. دقت کنید که پترن در دو نیمه جلو باید متقارن باشد، جا دکمه ها را فراموش نکنید.


  بافتن آستینها
  آستینها به صورت درزدار بافته میشود. ابتدا ۳۴-۳۶-۳۸-۴۰ دونه در میلهای شماره ۴٫۵ سربیاندازید. سه رج به زیر ببافید (رج اول از پشت کار میباشد) و با بافت ساده ادامه دهید.
  وقتی اندازه آستین ۵ سانتیمتر شد، یک دونه در ابتدا و انتهای رج اضافه کنید و عمل اضافه کردن را از هر ۳-۳-۳٫۵-۳٫۵ سانتیمتر کلاً به تعداد ۱۰-۱۱-۱۱-۱۲ بار انجام دهید (تعداد دانه ها ۵۴-۵۸-۶۰-۶۴) وقتی اندازه آستین ۳۸-۴۰-۴۳-۴۶ سانتیمتر شد، برای قسمت بالای آستین را به صورت زیر در ابتدای هر رج کور کنید:
  چهار دونه دو بار، دو دونه چهار بار، و یک دونه ۲-۶-۶-۶ بار، سپس دو دونه در ابتدا و انتهای رج تا زمانی که اندازه آستین ۴۳-۴۷-۵۰-۵۳ سانتیمتر شود، بعد چهار دونه در ابتدا و انتها کور کنید، سپس در رج بعد باقیمانده دونه ها را کور کنید. اندازه آستین تقریباً ۴۴-۴۸-۵۱-۵۴ سانتیمتر خواهد بود.


  نحوه به هم وصل کردن
  ابتدا درز سرشانه را بدوزید بعد آستینها را در محل مورد نظرشان قرار دهید بعد آستین را بدوزید و درز بغلهای ژاکت را نیز بدوزید. جای دوخت برای بغلهای ژاکت و آستین فقط یک دونه است بعد دکمه ها را وصل کنید.  مرکز تخصصی دانلود دانشجویان

  شاد باشید و شادی آفرین

  پیشاپیش از دوستان عزیز بابت تاخیر در جواب پیام ها و درخواست هاشون ، به دلیل مرخصی ،عذرخواهی میکنم .

  التماس دعا
  ...


 2. # ADS

  تاریخ عضویت
  1391
  محل سکونت
  باشگاه دانشجویان ایران
  نوشته ها
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 46
  آخرين نوشته: 08-02-16, 10:45 AM
 2. نرم افزار آموزشی پمپ(محصول پتروشیمی )
  توسط Petro-Hvac در انجمن هیدرولیک و نیوماتیک
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 03-07-12, 11:23 PM
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 01-06-12, 02:24 AM
 4. نرم افزارهای آموزشی شرکت پتروشیمی
  توسط kamraan در انجمن نرم افزارهای مهندسی شیمی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 18-08-11, 02:31 AM
 5. پتروشیمی در وزارت نفت باقی می‌ماند
  توسط arsenal1400 در انجمن گرایش های مهندسی نفت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 08-07-11, 12:18 PM

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •